kontakty

Nezávazná poptávka

Chtěli byste vytvořit cenovou nabídku, nebo pouze poradit? Rádi byste si domluvili osobní schůzku s technikem přímo u vás? Napište nám. Rádi zodpovíme jakýkoliv váš dotaz, či připravíme konkrétní nabídku přímo pro vás.

Potřebujete rychle poradit nebo máte jen otázku?
Volejte 776 316 809 nebo nám napište..

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.

Poptávka

Kontaktní údaje

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.

Uveďte prosím Váše telefoní číslo pro snadnější a rychlejší komunikaci.

Po odeslání vás budeme kontaktovat nebo vám zašleme nabídku. Snažíme se reagovat co nejrychleji. Kopie vaší poptávky by měla dorazit na vámi zadaný email.

Specialista na tepelná čepadla MITSUBISHI Zubadan

návrh – montáž – servis

776 316 809, info@ctcplzen.cz

Účinnost a návratnost tepelného čerpadla


úvodní » Tepelná čerpadla » Účinnost a návratnost tepelného čerpadla


Přemýšlíte nad pořízením tepelného čerpadla, ale rádi byste předtím znali jejich účinnost a návtratnost? Tepelná čerpadla používá čím dál více domácností stále častěji kvůli ekologické i ekonomické úspoře. Mezi hlavní ekonomické výhody tepelného čerpadla patří:

  • velmi levný provoz, 2/3 energie je zdarma,
  • nízká sazba za elektřinu pro celou domácnost.

Kolik ušetříte s tepelným čerpadlem?

Tepelná čerpadla přináší uživatelům nezanedbatelné úspory. Obecně se uvádí, že lze ušetřit až dvě třetiny nákladů oproti vytápění elektřinou. Níže se podívejte na graf, který porovnává roční náklady na vytápění podle druhu paliva. Příklad je pro dům s tepelnou ztrátou 10KW, se spotřebou 4000 kWh el. energie a ohřevem 200 l TUV/den.

Porovnání ročních nákladů podle druhu vytápění

Tepelné čerpadlo dokáže ušetřit přibližně 45 až 60 % z celkových provozních nákladů domu. V našem konkrétním případě činí úspora přibližně 22 tisíc Kč/rok oproti plynovému vytápění a cca 27 tisíc Kč/rok oproti vytápění elektrokotlem.

Rádi vám pomůžeme s výběrem

Pokud byste chtěli vědět orientačně, kolik tepelné čerpadlo ušetří právě vám, pak se na nás obraťte. Zdarma vám to na váš dům spočítáme a v případě zájmu vám pomůžeme s výběrem vhodného tepelného čerpadla. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, nebo odeslat poptávkový dotazník a my se vám zpětně ozveme.

Návratnost investice

  Plynový kotel Tepelné čerpadlo
 Cena zařízení 53 000 Kč 190 000 Kč
 Komín 20 000 Kč -
 Montáž, uvedení do provozu, revize plynu a elektřiny 15 000 Kč 22 000 Kč
 Celkem 88 000 Kč 212 000 Kč

 

Za tepelné čerpadlo, podle výše uvedeného příkladu, zaplatíte o 124 000 Kč více než za plynové vytápění. Porovnáme-li tuto investici s dosaženou roční úsporou 22 tisíc korun, vyjde nám návratnost na 5,5 roku. Pokud budou ceny energií růst, bude růst i dosažená úspora a reálná návratnost bude ještě výrazně kratší.

Návratnost investice do tepelného čerpadla se obecně pohybuje v rozpětí od 4 do 6 let. Pokud budeme uvažovat s růstem cen energií v úrovni 5 % ročně, za 20 let uspoříte ve srovnání s vytápěním zemním plynem přibližně 740 tisíc Kč.

Kontaktujte nás

E-mail: info@ctcplzen.cz

Telefon: 776 316 809

© Všechna práva vyhrazena CTC Plzeň s.r.o. - tepelná čerpadla Zubadan

Propagace www stránek