kontakty

Nezávazná poptávka

Chtěli byste vytvořit cenovou nabídku, nebo pouze poradit? Rádi byste si domluvili osobní schůzku s technikem přímo u vás? Napište nám. Rádi zodpovíme jakýkoliv váš dotaz, či připravíme konkrétní nabídku přímo pro vás.

Potřebujete rychle poradit nebo máte jen otázku?
Volejte 776 316 809 nebo nám napište..

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.

Poptávka

Kontaktní údaje

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.

Uveďte prosím Váše telefoní číslo pro snadnější a rychlejší komunikaci.

Po odeslání vás budeme kontaktovat nebo vám zašleme nabídku. Snažíme se reagovat co nejrychleji. Kopie vaší poptávky by měla dorazit na vámi zadaný email.

Specialista na tepelná čepadla MITSUBISHI Zubadan

návrh – montáž – servis

776 316 809, info@ctcplzen.cz

Technické informace o Mitsubishi Zubadan


úvodní » Tepelná čerpadla » Technické informace o Mitsubishi Zubadan


Tepelná čerpadla Mitsubishi Zubadan jsou zárukou spolehlivosti

Provoz v průběhu celého roku

Obr. 1 Provoz v průběhu celého roku 

Velmi oblíbeným způsobem vytápění jsou v dnešní době alternativní zdroje tepla. Řeč je pak především o tepelných čerpadlech. 

Nízkopotenciální vytápění nabízí tepelná čerpadla typu vzuch-voda ZUBADAN, která jsou revoluční novinkou. Tato tepelná čerpadla jsou určena pro provoz v průběhu celého roku, spolehlivá jsou i při extrémně nízkých klimatických podmínkách.        

Hlavní výhody čerpadla ZUBADAN

Tepelné čerpadlo ZUBADAN

100 % topného výkonu si zachovávají při teplotě -15 °C, 75 % topného výkonu si dokážou zachovat při venkovních teplotách pohybujících se až okolo -25 °C. Díky těmto stabilním vlastnostem navíc tepelná čerpadla ZUBADAN šetří provozní náklady i během zimních měsíců.

Inovace tohoto čerpadla spočívá v nové patentované technologii chlazení. Oproti běžným způsobům jsou tepelná čerpadla ZUBADAN chlazena přímým vstřikováním chladiva pod hlavu kompresoru, což zajišťuje, že tepelná čerpadla nezamrznou ani při nejméně příznivých klimatických podmínkách a jsou schopna udržet si 100% topný výkon i při extrémně nízkých teplotách.

Navíc je odmrazovací proces regulován v potřebných intervalech a díky tomu se doba odmrazování zkracuje na 3 minuty. Systém přímého vstřikování též příznivě působí na zkrácení doby, kterou tepelné čerpadlo potřebuje k dosažení ohřevu vody na požadovanou teplotu. Při venkovní teplotě 2 °C se doba ohřevu vody zkracuje až o 50 %. 

Frekvenčně řízený kompresor Scroll

Provozní náklady jsou také sníženy díky frekvenčně řízenému kompresoru Scroll a ventilátorům, což umožňuje čerpadlu rychle reagovat na náhlou změnu potřeby výkonu. Akumulační nádrž zde potřeba není.

Chladivové schéma s HIC tepelným výměníkem

Obr. 3 Chladivové schéma s HIC tepelným výměníkem

Kompaktní konstrukce čerpadla

Výhodou tepelných čerpadel ZUBADAN je také jejich konstrukce. Díky rozměrům 1 350 x 950 x 330 mm a hmotností 140 kg, patří čerpadla Mitsubishi ZUBADAN k nejkompaktnějším na trhu. Umístit je můžete tedy téměř kamkoliv a možností je hned několik – na fasádu domu, střechu či za dům. Venkovní jednotku lze umístit také mimo okolí domu a to až do vzdálenosti 75 m od výměníku chladivo/voda s výkonovou ztrátou maximálně do 5 %.

Zkrácení doby ohřevu až o 50 % oproti jednotkám Mr. SLIM Power Inverter

Obr. 4 Zkrácení doby ohřevu až o 50 % oproti jednotkám Mr. SLIM Power Inverter

Čerpadla ZUBADAN jsou komfortním řešením také díky nízkému akustickému tlaku. Speciálně tvarované lopatky a odhlučněný kompresor výrazně snížili běžnou hladinu akustického tlaku. Jednotky vydávají maximální hodnotu hladiny akustického tlaku 52 dB (A) při 100% výkonu tepelného čerpadla, měřeno ve vzdálenosti 1 m od jednotky a ve výšce 1,5 m před jednotkou. Jednotky navíc disponují tzv. nočním režimem, kdy je jednoduše možné čerpadlo ztišit o 4 dB (A).

Kompletní systémové řešení

Vysoká energetická účinnost tepelného čerpadla Zubadan

Spolu s Mitsubishi Elecric vám přinášíme možnost kompletního systémového řešení pro rodinné domy i firmy, které se skládá z vnitřního hydraulického modulu a venkovní jednotky, tepelného čerpadla.

Pomocí přímého vstřikování chladiva pod hlavu kompresoru je možné dosáhnout stabilního výkonu i při velmi nízkých venkovních teplotách. Kdy i při teplotě okolo -25 °C je čerpadlo stále schopné dodávat teplou vodu do domácnosti.

Jednotky jsou schopné dodávat přibližně konstantní topný výkon až do venkovní teploty -15 °C s možností ohřevu teplé vody až na teplotu 55 °C bez nutnosti použití jakéhokoliv elektrického ohřevu. Toto řešení je z hlediska instalace jednodušší variantou.

Vnitřní uspořádání hydraulického modulu 

Uvnitř hydraulického modulu jsou totiž integrovány všechny důležité součásti usnadňující instalaci. Vnitřní modul obsahuje také jednoduché a uživatelsky příjemné regulační ovládání pro nastavení topných křivek, teploty zásobníku teplé vody apod. K úpornému a efektivnímu distribuování tepla je ve vnitřním modulu obsaženo vysoce účinné oběhové čerpadlo s energetickou třídou A. Přípravu teplé pitné vody zajišťuje integrovaný 3-cestný ventil.

Výkon při nízké teplotě


Žádné další externí řídící jednotky tedy nejsou k instalaci zapotřebí. Jako záložní zdroj tepla zde slouží elektrická topná patrona. Ta navíc umožňuje bivalentní provoz, případně prevenci proti vzniku bakteriím Legionelly. Vnitřní modul lze pro snazší manipulaci díky svým kompaktním rozměrům umístit také do menšího vnitřního prostoru.

Vnitřní hydraulický modul s integrovaným zásobníkem

Vnitřní hydraulický modul nabízíme ve variantě vnitřních jednotek s integrovaným zásobníkem teplé pitné vody nebo variantě bez zásobníku s možností připojení do zákazníkem libovolně zvoleného zásobníku.

Individuální systémové řešení

Toto řešení je přizpůsobené individuálním požadavkům zákazníka. Je výhodné při rekonstrukci topných soustav, pro ohřev bazénu, bivalentní provoz s jiným zdrojem tepla, napojení na zásobník teplé pitné vody nebo na napojení akumulační nádoby solárního systému. Toto řešení je možné dále využít pro napojování na stávající zdroje tepla nebo pro pokrytí vyšších tepelných výkonů při kaskádovém zapojení několika tepelných čerpadel.

1   2

Nejjednodušší možností tohoto individuálního řešení je složení pouze z venkovního tepelného čerpadla ZUBADAN, deskového výměníku chladivo/voda a řídící elektroniky. Tato řídicí elektronika slouží pro vlastní řízení čerpadla a umožňuje spouštět oběhové čerpadlo, přepínat třícestný ventil pro ohřev bojleru, sepnout elektrický dohřev pro případ sanace zásobníku nebo při výpadku tepelného čerpadla. Jednotka ZUBADAN je také vybavena kabelovým dálkovým ovládáním, které slouží pro základní uživatelské nastavení. 

Lze jím nastavit teplota, režim provozu i topné křivky. Připojovací rozhraní jsou také vybavena externími kontakty, které slouží k ovládání pracovních režimů (chlazení nebo topení) a analogovým vstupem (např. 1 – 5 V, 0 – 10 V, 4 – 20 mA) pro přímé řízení teploty topné vody, nebo přímé řízení výkonu tepelného čerpadla.

Monovalentní zdroj tepla

Čerpadla ZUBADAN jsou navržena jako monovalentní zdroj tepla. Z důvodu zálohy se však doporučuje vždy počítat např. s průtokovou elektrickou patronou pro případ výpadku tepelného čerpadla, nebo přímotopnou elektrickou patronou pro sanaci zásobníku. Pomocí řídící elektroniky od Mitsubishi Electric, lze jednoduchým způsobem zkombinovat tepelné čerpadlo a původní zdroj vytápění. Původní zdroj je v takovém případě ponechán pro případ náhlého výpadku tepelného čerpadla.

3Kombinace více zdrojů

Tepelné čerpadlo ZUBADAN lze také pomocí jednoduché výměníkové akumulační stanice PAST kombinovat s jinými zdroji tepla (krb, kotel na dřevo, sluneční konektory). Díky této stanici lze pak snadno využít všech zdrojů tepla pro otopnou soustavu i ohřev užitkové vody. 

techtrans

© Všechna práva vyhrazena CTC Plzeň s.r.o. - tepelná čerpadla Zubadan

Propagace www stránek