kontakty

Nezávazná poptávka

Chtěli byste vytvořit cenovou nabídku, nebo pouze poradit? Rádi byste si domluvili osobní schůzku s technikem přímo u vás? Napište nám. Rádi zodpovíme jakýkoliv váš dotaz, či připravíme konkrétní nabídku přímo pro vás.

Potřebujete rychle poradit nebo máte jen otázku?
Volejte 776 316 809 nebo nám napište..

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.

Poptávka

Kontaktní údaje

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.

Uveďte prosím Váše telefoní číslo pro snadnější a rychlejší komunikaci.

Po odeslání vás budeme kontaktovat nebo vám zašleme nabídku. Snažíme se reagovat co nejrychleji. Kopie vaší poptávky by měla dorazit na vámi zadaný email.

Specialista na tepelná čepadla MITSUBISHI Zubadan

návrh – montáž – servis

776 316 809, info@ctcplzen.cz

Provoz a funkce tepelného čerpadla


úvodní » Tepelná čerpadla » Provoz a funkce tepelného čerpadla


Přemýšlíte nad tepelným čerpadlem do vašeho domu? Zajímá vás, jak toto zařízení funguje? Tepelná čerpadla poslední dobou nabývají na významu především díky jejich ekonomické efektivnosti provozu. Ta je dána samotným principem činnosti tohoto zařízení, které přečerpává nízkopotenciální teplo odebrané z okolního prostředí na vyšší teplotní úroveň

Teplo vyrobené tepelným čerpadlem lze pak dále využít k vytápění objektu, nebo ohřevu teplé vody. V tomto článku se podrobněji dočtete o tom, jak tepelné čerpadlo pracuje.

Jak pracuje tepelné čerpadlo?

Princip funkce tepelného čerpadla se nejčastěji přirovnává k chladničce. Ta odebírá teplo potravinám, které je v nich uložené, a tímto odebraným teplem pak vytápí tu místnost, ve které je umístěna. Tepelné čerpadlo funguje na podobném principu. Čerpadlo získává teplo z okolního prostředí (z vody, země, vzduchu) a následně tepelnou energii přemění z nižší teplotní úrovně na vyšší.

Jak tepelné čerpadlo funguje?Mitsubishi Zubadan 14 kW

V první fázi dochází k odběru tepla z okolního prostředí (konkrétně ze vzduchu, vody, země), které je následně předáno ve výparníku kapalnému chladivu. Vlivem předaného tepla dojde ve výparníku k tomu, že se začne

kapalné chladivo odpařovat a vzniklé páry pak putují dále do kompresoru, což je jediné místo v tepelném čerpadle, které potřebuje ke své činnosti hnací elektrickou energii. Tam dochází ke stlačení plynu a jeho ohřátí.

Nemrznoucí směs, která je ohřátá venkovní přírodním teplem putuje do výparníku tepelného čerpadla, kde se toto nízkopotencionální teplo dále předá chladivu kolujícímu uvnitř zařízení. Ve výparníku dojde k vypaření chladiva a vzniklý plyn je poté nasán kompresorem.

Ohřátá pára chladiva dále putuje do kondenzátoru, kde při zkapalnění odevzdá svoji uloženou energii do otopného systému vytápěného objektu.

Zkapalněné chladivo následně putuje skrze expanzní ventil, kde dojde ke snížení tlaku na požadovanou hodnotu, zpět do výparníků a poté se celý cyklus znova opakuje.

Efektivnost tepelného čerpadla

Ekonomická efektivnost u tepelného čerpadla závisí na jeho provozních podmínkách a investičních nákladech. U novostaveb se doporučujeme zvolení tepelného čerpadla země-voda, neboť při stavbě nemovitosti může být provedena skrývka půdy a bez větších nároků na zemní práce se umístí zemní kolektor. Naopak u stávajících objektů je vhodnější použití tepelného čerpadla vzduch-voda, jehož instalace není nijak náročná. Není totiž potřeba žádná těžká technika pro provedení skrývky nebo vrtů a u tohoto typu čerpadla se nezasahuje ani do již upravených pozemků.

Provoz tepelného čerpadlaUmístění venkovní jednotky

Díky používání tepelného čerpadla lze snížit celkové náklady na vytápění a ohřev vody až o 70 %. Tepelná čerpadla se stávají čím dál více oblíbenější kvůli tomu, že ceny za tepelná čerpadla neustále klesají a naopak ceny za energie rok co rok stoupají.

Co se týče provozu, tepelná čerpadla disponují řadou předností. V porovnání s plynovým či elektrickým kotlem je tepelné čerpadlo velmi úsporným zařízením a díky jeho používání ušetříte značnou část peněz.

+Pokud ve vašem domě topíte elektrokotlem nebo elektrickými přímotopy, pak používání tepelného čerpadla vychází ještě výhodněji, neboť je takové topení kvůli vysoké spotřebě elektřiny docela drahé.

Ke snížení nákladů a provozu vám pomohou ještě solární kolektory pro ohřev teplé vody. Díky rozšíření tepleného čerpadla o možnost využití solární energie, ušetříte další peníze navíc.

Důležitou roli v provozních nákladech hraje rovněž celková životnost tepelného čerpadla. Ta se odvíjí od kvality kompresoru. Obecně lze však říci, že tepelné čerpadlo od renomovaného výrobce vydrží pracovat bez poruchy kolem 15 až 20 let, což je delší době než doba celkové finanční návratnosti (která činí 5 let). Po skončení životnosti však není problém provést generální opravu zařízení a tepelné čerpadlo může následně majitele sloužit řadu dalších let.

Kontaktujte nás

E-mail: info@ctcplzen.cz

Telefon: 776 316 809

© Všechna práva vyhrazena CTC Plzeň s.r.o. - tepelná čerpadla Zubadan

Propagace www stránek